NEPAL 
Jest wiele miejsc na świecie, w których można się zakochać. Nepal w naszych sercach zajmuje miejsce numer 2, zaraz za Saharą.

Gęsto zalesione wąwozy, z których wyrasta panorama ośnieżonych i zlodowaciałych szczytów najwyższych gór świata. Dom ok. 40 mln ludzi, tworzących żywą mozaikę kulturową i społecznościową. Miejsce starożytnych szlaków i mistycznych świątyń, które odwiedzają pielgrzymi. Bramą do tego świata jest Kathmandu, miasto spowite chaosem, ruchem, dźwiękiem, kolorem, zapachem kadzideł… Jest hipnotyzujące, fascynujące ale i męczące… dlatego trzeba ruszyć dalej.. ku wyzwaniu..

Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą miłością do gór, emocjami, nadziejami, przemyśleniami i poradami… naszym Nepalem. Porozmawiamy o profesjonalizmie, który ma kluczowe znaczenie, w kwestii przygotowania tak trudnej ekspedycji. Umiejętnościach, niekonwencjonalnych rozwiązaniach, nieksiążkowej wiedzy, która jest niezbędna, żeby sprostać temu wyzwaniu.
1483316_626387817397452_1918359034_n1464634_626387994064101_852070025_n

Kobieca siła vs potęga gór
Tu mała prywatna refleksja….
Nie bez powodu kobiety są stworzone do rodzenia. Zawsze mnie to fascynowało do czego jest zdolne nasze ciało, ale prawda taka, że bez Was mężczyzn nie miały by to najmniejszej szansy na powodzenie. Jesteście częścią bólu, motywacji, dajecie wsparcie i bezpieczeństwo. Zdobywamy szczyty dzięki sobie i dzięki Wam. Panowie – dziękuję za ta siłę, Wam wszystkim i każdemu z osobna 😉

Czas ma znaczenie
Dziś jest 01.03 co oznacza, że zostało 224 dni do naszej rowerowej ekspedycji. Niespełna osiem miesięcy ciężkiej pracy, poprawiania kondycji, trzymania diety, wyrzeczeń. Układania logistyki, planowania, sprawdzania. Miesiące pracy, żeby wygrać 2 tygodnie tam na miejscu i czuć się bezpiecznie. Odpowiedzialność ciąży nam na ramionach, ale nie boimy się wyzwań,. Czasu jest niewiele tym bardziej, że przygotowania przeplatamy z normalnym codziennym życiem, standardowymi obowiązkami, praniem, gotowaniem, lekcjami…

Plan to podstawa
W każdym kolejnym poście postaramy się Wam podpowiedzieć na co zwrócić uwagę w przygotowaniu się do tak trudnej wyprawy, czego należy pilnować i oczym nie zapomnieć 😉

Kolejne posty dotyczyć będą tematów tj:

 1. Kondycja
 2. Dieta
 3. Trening
 4. Planowanie terminu wyprawy
 5. Trasa plus topografia terenu
 6. Warunki klimatyczne
 7. Bezpieczeństwo na miejscu
 8. Szkolenia medyczne – certyfikacje
 9. Kontakty
 10. Ubezpieczenie wyprawy – i nasze doświadczenie w tym zakresie
 11. Logistyka – awarie

Na koniec pierwsza złota rada ( pierwsza ale nie ostatnia ): w góry wysokie wybierajcie się tylko z doświadczonym przewodnikiem. Na rynku jest coraz więcej firm, które szastają brawurą bez kompletnego przygotowania. W rękach przewodnika jest Wasze życie – pamiętajcie macie je jedno.

Dla nas najważniejsze jest, żeby zobaczyć Wasze zwycięstwo ! Chcesz wiedzieć czy się sprawdzisz w Nepalu? Rekrutacja tu. Dlaczego my tu.

Pozdrawiam Was ciepło Małgorzata
Oficer rekrutacyjny united-cyclists.com

Photos: Bartosz Krobicki, Jacek Lisiecki

Małgorzata

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Małgorzata